1/16 finala KUP-a NS TK: U opštinskom derbiju Svatovac savladao Borac

Danas je u Tabacima odigrana prva utakmica 1/16 finala Kupa NS TK-a, u kojoj je domaći Borac ugostio Svatovac iz Poljica.

U 10. minuti ekipa Borca dolazi u vodstvo. U kaznenom prostoru Svatovca srušen je Sejmenović, a isti igrač preuzima odgovornost i pogađa mrežu gola Svatovca. Ipak, slavlje domaćih je kratko trajalo, odma u narednom napadu Svatovac dolazi do izjednačenja, strijelac je Imamović.

Nakon toga Svatovac je ubacio u brzinu više, te do kraja poluvremena postižu još dva pogodka, u 24. i 37. minuti a strijelac u oba navrata bio je Mušić. Rezultatom 1:3 otišlo se na odmor.

U 62. minuti, novi jedanesterac za domaće. U kaznenom prostoru gostiju nesmotreno je reagovao Memić i igrao rukom, a siguran izvođač bio je Suljić za 2:3.

Do kraja utakmice obje ekipe su imale po jednu izglednu šansu, kod ekipe Svatovca, Mušić je sa pet metara šutirao preko gola, a u gužvi nakon kornera odlično odbranom Vuković je spriječio domaću ekipu da dođe do izjednačenja.

Treba napomenuti, da zbog izostanka sva tri golmana, na golu Svatovca je stajao Vuković, koji se na toj poziciji veoma dobro snašao i upisao nekoliko dobrih intervencija.

Druga dva predstavnika općine Lukavac u Kupu TK sutra će odmjeriti snage u Zagorju, gdje se sastaju  Rudar i Prokosovići.

Kompletnu foto-galeriju sa današnjeg susreta možete pronaći u ostatku večeri na facebook stranici našeg portala.