Druga liga FBIH: Radnički i Prokosovići upisali poraze, Svatovac remizirao (FOTO)

U vikendu iza nas odigrani su susreti 12.kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever. Ekipe sa naše opštine, Svatovac iz Poljica i Radnički iz Lukavca te ekipa Prokosovića nisu imali toliko uspjeha. Naime Radnički je na svom terenu poražen od Mladosti iz Malešića, Prokosovići su poraženi u Banovićima od Budućnosti, dok je Svatovac na svom terenu remizirao sa Gradinom iz Srebrenika.

Ekipa Svatovca iz Poljica na svojim “Krušicima” dočekala je favorizovanu ekipu Gradine iz Srebrenika i na kraju uspjeli izvući remi. Domaćini su od samog početka utakmice dominirali i bili bolji protvinik, ali bez prave realizacije. U 20 min. susreta gosti ostaju sa igračem manje, jer je Bešić  u razmaku od dvije minute dobio brzo dva žuta kartona i morao je ranije pod tuš.

Nije se to puno osjetilo na igri domaćih sve do 44.minute kada Ibrić ruši Kukića, a za sudca Ribića bio je to kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo upravo Kukić i pogodio za 1:0, s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku meča iako sa igračem manjem ekipa iz Srebrenika je dominirala na terenu, a bolju igru krunisali su u 58 min. susreta kada Ibrić matira Hodžića za 1:1. Svatovac je u tim trenutcima bio u podređenom položaju, Gradina je i dalje nastavila sa napadima a veliku priliku imali su 82 min. susreta. Đonlić je sjajno prošao po desnoj strani i centrirao u šesnaesterac Svatovca, lopta dolazi na drugu stativu gdje se sam nalazi Hodžić ali u izglednoj prilici promašuju čitav gol.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, ostalo je 1:1. Svatovac se nakon 12.kola nalazi na 5. mjestu na tabeli sa 20 bodova, dok je Gradina na 7. mjestu sa 19 osvojenih bodova. Ekipa iz Poljica u narednom kolu gostuje u Mionici kod ekipe Bosne.

Fudbaleri Radničkog iz Lukavca još jednom su na svom “Jošiku” prosuli bodove i razočarali svoje navijače. Ovoga puta bodove iz Lukavca nosi ekipa Mladosti iz Malešića.

Terensku incijativu na početku utakmice igrači Radničkog krunisali su već u 16 min. susreta, a strjelac za 1:0 bio je Dautović. Gosti iz Malešića brzo se vraćaju u susret i iz prve izgledne prilike stižu do izjednačenja. Strijelac za 1:1 u 22 min. susreta bio je Halilović. Do kraja poluvremena rezultat se nije mjenjao, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 1:1.

U nastavku meča Radnički je pokušavao svim silama doći do tri boda, ali loša realizacija u nekoliko izglednih prilika koštala ih je pobjede. Da stvar bude još gora po Radnički, u 90+2 min. brz kontranapad gostiju preko Durakovića koji izlazi sam pred Omića i lagano ga matira za 1:2 i hladan tuš na Jošiku.

Gosti iz Malešića slavili su veliku pobjedu, a fudbalerima Radničkog ne preostaje ništa drugo nego da bodove potraže negdje drugo.

Radnički trenutno zauzima 8. mjesto na tabeli sa 17 osvojenih bodova, dok se ekipa Mladosti iz Malešića nalazi na 4. mjestu sa 22 boda. U narednom kolu lukavčani gostuju u Odžaku.

Nogometaši Prokosovića proteklog vikenda gostovali su u Banovićima kod pretendenta za Prvu ligu FBIH, ekipe Budućnosti. U odličnom meču moglo se vidjeti čak pet golova.

Domaćini su već do poluvremena imali dva gola prednost. U 18 min. za 1:0 strijelac je bio Smajlović, na 2:0 povisio je Dedić u 31 min. susreta, a za ubjedljivih 3:0 već u 36 min. strijelac je bio Fazlić. U 40 min. Mujić zabija za Prokosoviće i smanjuje rezultat na 3:1. S tim rezultatom se i otišlo na odmor između dva poluvremena.

Do kraja susreta ekipa iz Prokosovića je uspjela postići još jedan pogodak i ublažiti poraz. Strijelac gola u 89 min. susreta ponovo je bio Mujić. Do kraja susreta rezultat se nije mjenjao, te su Banovići slavili sa 3:2.

Prokosovići trenutno na tabeli zauzimaju 12. mjesto sa 16 osvojenih bodova, a u narednom kolu dočekuju ekipu Seone.