Druga liga FBiH: “Radnički” poražen u Seoni; “Prokosović” i “Svatovac” također upisali poraze

U okviru 20. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever danas je na programu bilo sedam mečava. Sva tri predstavnika naše opštine upisali su poraze.

Nogometaši “Radničkog” iz Lukavca danas su gostovali u Seoni kod istoimenog domaćina, i nisu su se dobro proveli. Desetkovani lukavčani kartonima i povredama nisu uspjeli pružili pravi otpor  danas raspoloženim i motivisanim domaćinama. Na kraju su poraženi sa ubjedljivih 3:0.

Niko nije slutio na takav ishod meča nakon prvog poluvremena, jer  izabranici trenera Alića dobro su se držali tokom prvih 45 min. Iako je bilo prilika na obije strane, na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

No u nastavku neočekivani i potpuni pad u igri lukavačkog drugoligaša. Domaćini su do 60 min. susreta uspjeli da postignu čak tri pogodka. Golijadu je otvorio Ordagić za 1:0, nastavio Havić, a gol za 3:0 ponovo je bilo dijelo Ordagića. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata. Na kraju, Seona – Radnički 3:0

Za Radnički su nastupili: Omić, Mahovkić, Šubić, Ikanović, Ramić, Murselović, Nukić, Dautović, Mehanović, Buljić i Memić.

Prokosović na domaćem terenu poražen od Gradine

Fudbaleri Prokosovića na svom terenu dočekali su odličnu ekipu ekipu “Gradine” iz Srebrenike. U zanimljivom meču, u konačnici zasluženu pobjedu slavili su gostujući igrači.

Odlično su “crno-bijeli” otvorili meč i već od 1. minute susreta golom Bjelića vodili su sa 1:0. Gol Bjelića je postignut u 15. sekundi susreta, što je svakako jedan od najbržih golova u historiji Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever.

No, gosti su vrlo brzo uzvratili. U 18 min. već je 1:1. Dobru akciju gostiju u gol pretvara Džafić. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 1:1.

U nastavku susreta dosta bolja igra gostiju iz Srebrenika, a incijativu krunišu pogodkom u 73’ min. susreta. Strijelac je bio Omanović, a ispostavit će da će to biti i gol za konačnih 1:2 za Gradinu.

Za Prokosović nastupili su: Bojić, Salkić, Iljazagić, Halilagić, Halilčević, Aljukić, Bjelić, Halilović, Bektić, Imširović i Glibanović.

“Svatovac” poražen u Dubokom Potoku

“Zeleno-bijeli” iz Poljica danas su gostovali u Dubokom Potoku i ostali bez ispaljenog metka. Domaćini su kontrolisali igru od samog početka susreta, te na kraju sasvim zasluženu slavili pobjedu od 2:0. Golove za raspoložene domaćine postigli su Hodžić i Salkić.

Za Svatovac danas su nastupili: Hodžić, Mehić, Okačić, Demirović, Saburović, Imamović, Saletović, Vuković, Hrbat, Berbić i Begić.

U ostalim utakmicama 20. kola postignuti su sljedeći rezultati:

Bosna Kalesija – Dizdaruša Brčko 3:0

Prokosović – Gradina Srebrenik 1:2

Bosna Mionica – Budućnost Banovići (prekid pri rezultatu 1:1, zbog napada kapitena domaće ekipe i fizičkog nasrtaja na prvog pomoćnog sudca)

Ingram Duboki Potok – Svatovac Poljice 2:0

Mladost Malešići – Dinamo Donja Mahala 3:0

Seona – Radnički Lukavac 3:0

Mramor – Lokomotiva Miričina 2:2

Utakmica Priluk – Sloga Tojšići na programu je sutra, nakon čega će biti kompletirano 20.kolo.