Druga liga FBiH: U Prokosovićima nakon završetka utakmice napadnute službene osobe

U vikendu za nama odigrano je 11.kolo Druge lige FBiH – grupa Sjever. Ekipe sa područja naše opštine nisu imale previše razloga za slavlje. Naime jedno je ekipa lukavačkog Radničkog upisala trijumf, dok su Prokosovići i Svatovac remizirali na domaćim terenima.

No krenimo redom. Ekipa FK Radnički iz Lukavca u 11.kolu na stadionu “Jošik” dočekala je ekipu “Odžak 102” iz Odžaka.

Gosti iz Odžaka na ovom meču odoljevali su sve do 35 min. susreta kada Murselović donosi prednost domaćim od 1:0. Iako je tim sa “Jošika” bio mnogo bolji takmac tokom čitavog susreta, rezultat se nije mjenjao sve do 75 min; kada Murselović svojim drugim golom rješava sve dileme oko pobjednika, za konačnih: FK Radnički Lukavac – Odžak 102 2:0.

U Prokosovićima je gostovala Orahovica 1974. Utakmica koja je na kraju imala i svoje treće poluvrijeme. U ona dva regularna poluvremena na kraju nije bilo pobjednika.

Naime domaći su već od 17 min. imali vodstvo od 1:0 golom Halilčevića, kojeg su držali do pred sami kraj susreta. U 87 min. hladan tuš na “Omerovićki”, gostujući igrač Ahmetović postiže eurogol za poravnanje rezultata od 1:1.

Domaći su do kraja pokušavali doći do pobjede, ali nisu uspjeli. Ostalo je Prokosovići – Orahovica 1:1.

Ono što vrijedi spomenuti je to da su nakon posljednjeg sudijskog zvižduka fizički napadnute službene osobe, kakp nezvanično saznajemo od strane domaćih predstavnika kluba, očito nezadovoljnih sudijskim odlukama tokom utakmice.

Na putu prema svlačionicama fizički su napadnuti drugi asistent Emir Smajić iz Tuzle, te glavni sudac meča Kenan Hadžić iz Srebrenika. Obojica su poslije utakmice zbrinuta u Hitnoj pomoći u Lukavcu, a deblji kraj je izvukao sudac Smajić. Na licu mjesta su bili i pripadnici policijske službe Lukavac koji su spriječili veći incident.

Poljički “Svatovac” na svom terenu dočekao je uvijek neugodno ekipu “Mladost” iz Maleśića, koji na kraju nose i bod iz Poljica.

U prvom poluvremenu ove utakmice vidjeli smo jedan doista tvrd meč sa nekoliko prilika, ali rezultat se nije mjenjao. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Demirović u 49 min. sjajnim golom domaćima donosi prednost od 1:0. Nedugo nakon toga gosti dolaze do poravnanja. Iskusni golgeter malešićke ekipe Šako, u 56 min. donosi svom timu poravnanje od 1:1.

Ispostavit će se da će to biti i krajnji rezultat utakmice. Prilika je bilo i na jednoj i na drugoj strani, ali golova više ne. Ostalo je NK Svatovac Poljice – NK Mladost Malešići 1:1.