Danas su, u okviru 23. kola Druge nogometne lige Federacije BiH – grupa Sjever na stadionu “Krušici” snage odmjerili domaći Svatovac i gosti iz Mirčine ekipa “Lokomotive”. Slavili su na kraju domaći teškom mukom sa 2:1.

Gosti iz Mirčine danas bolje otvaraju susret, te u par navrata preko Macea i Musića ozbiljno prijete Beganoviću. Bolju igru ekipa Lokomotive kruniše u 25. minuti susreta kada nakon greške Čehajića, Mace upošljava Musića koji lijepim udarcem donosi prednost svom timu od 0:1.

Svatovac je do kraja poluvremena pokušavao da dođe do izjednačenje, ali danas veoma dobri gosti spretno čuvaju stečenu prednost i na poluvrijeme odlaze sa jednim golom prednosti.

U nastavku meča ekspresno poravnanje domaćih. Igrala se 46. minuta kada dobru akciju domaćih, golom kruniše Junuzović za 1:1 i veliku radost domaćih navijača.

Krenuli su domaćini poslije poravnanja furiozno ne bi li što prije došli do vodstva. Redale su se prilike pred golom Zukića, ali gola nije bilo. Ipak u 65 min. nakon solo prodora, Hodžića ruši Šubić, a glavni sudac meča Brčaninović pokazuje na najstrožiju kaznu. Siguran realizator za vodstvo od 2:1 bio je je upravo Hodžić.

Do kraja susreta rezultat se nije mjenjao, te je na taj način Svatovac upisao veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Nogometaši Svatovca trenutno zauzimaju 10. mjesto na tabeli 2.lige FBiH sa 28. osvojenih bodova, dok je Lokomotiva na 12. mjestu sa 27. bodova.

U narednom, 24. kolu Svatovac gostuje u Srebreniku, a za protivnika imat će ekipu Gradine.