Jučer je, u organizaciji Fudbalskog saveza Opštine Lukavac, na stadionu „Meraje“ u Puračiću, odigrana finalna utakmica Opštinskog Kupa. U finalnom susretu sastali su se „Rudar“ iz Zagorja i „Borac“ iz Tabaka. Slavio je na kraju Borac, nakon boljeg izvođenja jedanesteraca, pošto je u regularnih 90 min. bilo 2:2.

Ipak nije se dalo naslutiti da će tako biti na kraju susreta. Od samog početka finalnog meča, ekipa Rudara je diktirala tempo pa su se u tom ritmu redale šanse pred golom Borca. Plod dobre igre na početku susreta Rudar kruniše već u 10 min, kada nakon dobre akcije gol za vodstvo od 1:0 postiže Imamović.

Do kraja poluvremena Rudar je imao par kolosalnih šansi za povećanje vodstva preko Karova, Džamdžića i Hodžića no rezulatat se nije mjenjao. Ekipa Borca u prvom poluvremenu nije imala nijednu pravu priliku. Na odmor se otišlo pri rezultatu od 1:0 za Rudar.

U drugom poluvremenu ništa vrijedno pomena nismo vidjeli do 57 min. susreta kada Hodžić grubo starta na Suljkića, a glavni sudac Talović igraču Rudara pokazuje direktan crveni karton i put u svlačionicu.

Nakon toga, Borac sve karte baca u napad što mu se isplatilo već u 65 min. susreta kada Sejmenović poravnava rezultat na 1:1.

U 80 min. novi hladan tuš za tabačane. Uprkos igraču manje, Rudar iz kontra-napada uspjeva doći do vodstva od 2:1. Strijelac vrlo lijepog gola sa ruba šesnaesterca bio je Karov.

Svega pet minuta trajala je radost navijača Rudara. U jeku napada Borca u 85. min susreta nakon dobre akcije, Begić lob udarcem matira Nuhanovića i postiže gol za 2:2.

Do kraja susreta rezultat se nije mjenjao, te se pristupilo izvođenju jedanesteraca.

U lutriji jedanestreaca bolje se snalazi ekipa Borca i u penal završnici slavi sa 4:3.

Na taj način je ekipa Borca iz Tabaka osvojila trofej pobjednika Kupa Opštine Lukavac za sezonu 2016/2017 god.