FOTO/VIDEO: Radnički na krilima Salihovića savladao Budućnost

Nogomeši “Radničkog” iz Lukavca danas su u okviru 17. kola prve nogometne lige FBiH ugostili ekipu “Budućnosti” iz Banovića i slavili vopma važnu pobjedu u borbi za opstanak. Pobjedili su izabranici Milenka Bošnjakovića sa 2:1, a strijelac oba gola za domaće bio je Mirnes Salihović, dok je za goste pogodio Adnan Zulić.

U prvom poluvremenu ništa zanimljivo i vrijedno pomena nismo mogli vidjeti sve do njegove same završnice. Jedino možemo izdvojiti dvije šanse gostiju, koji su prijetili preko Zulića i Pirića ali bezuspješno.

Radnički je jedini udarac na gol gostiju iz Banovića imao u 21. minuti preko Hodžića koji je bio neprecizan. U samom finišu utakmice prava “ludnica” na Jošiku kada smo vidjeli dva pogodka.

DSC_0298

Poveli su gosti u 41. min. susreta preko Adnana Zulića koji se sjajno snašao u šesnestercu domaćih i zabio gol za vodstvo od 0:1. Asistent kod gola gostiju bio je bivši igrač Radničkog – Jasmin Jaranović.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, tačnije u 46 min. susreta, dugu loptu u kazneni gostujući prostor uputio je Imamović, mladi Biković sjajno je primio i asistirao Salihoviću koji rutinski pogađa za 1:1 i erupciju oduševljenja domaćih navijača.

S rezultatom od 1:1 otišlo se na odmor. U nastavku meča Radnički je krenuo na sve ili ništa, u naumu da stignu od vodstva.

Brzo je Radnički i došao do tog željenog vodstva. Naime u 53 min. susreta danas sjajni, borbeni Mirnes Salihović najbolje se snalazi u gostujućem kaznenom prostoru i pogađa mrežu Mujkića za vodstvo od 2:1 i veliko slavlje domaćih igrača.

Imao je Radnički poslije vodstva još par prilika, najbolju Hodžić u 68 min. susreta, ali mladi fudbaler Radničkog spetljao se pred Mujkićem i loše šutirao. Gosti su do kraja susreta imali dvije odlične šanse preko Pirića, međutim u oba navrata bio je zamalo neprecizan.

Na kraju je ostalo 2:1 za Radnički, koji sasvim zasluženo slavi pobjedu koja im je bilo preko potrebna u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.

U nastavku pogledajte izjavu šefa stručnog štaba ekipe Radničkog iz Lukavca – Milenka Bošnjakovića.

U narednom kolu igrači Radničkog iz Lukavca gostuju u Orašju, kod istoimenog domaćina.

Ostale fotografije sa utakmice možete pronaći u toku večeri na našem portalu.