Golovima Salihovića Radnički savladao Goražde

Nakon iznenađujućeg poraza u prošlom kolu od Novog Travnika, izabranici Milenka Bošnjakovića danas su na svom terenu savladali ekipu Goražda rezultatom 2:1.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez golova, Radnički u vodstvo dolazi u 47. minuti, nakon penala, strijelac je Mirnes Salihović. Vodstvo Radničkog trajalo je samo 7 minuta, kada izjednačenje Goraždu donosi Haris Korda.

Važnu pobjedu Radničkog, svojim drugim golom donio je Mirnes Salihović u 82. minuti.

mirnes-salihovic

Sa današnja dva gola, kapiten Radničkog, Mirnes Salihović zasjeo je na prvu poziciju najboljih strijelaca Prve lige FBiH, sa 15 golova.

Nakon današnje pobjede, Radnički se nalazi na 14. poziciji sa 24 osvojena boda koliko ima i mostarski Velež, te bod manje od Budućnosti i Čapljine.