Kantonalni derbi: Gračanica Fortex bolja od Lukavca (FOTO)

Odbojkašice Lukavca danas su u okviru 8. kola Superlige FBiH – Sjever upisale svoj sedmi poraz ove sezone, u osam odigranih utakmica. Ovoga puta u Lukavcu je slavila ekipa Gračanica Fortex rezultatom 0:3.

Prvi set su bolje otvorile odbojkašice gostujuće ekipe, te su veoma brzo došle do prednosti 2:13. Nakon toga odbojkašice Lukavca su zaigrale bolje, ali ipak gube prvi set rezultatom 14:25.

U narednom setu Gračanica Fortex nastavlja sa sjajnom igrom, te drugi set osvajaju rezultatom 9:25. Najbolji otpor odbojkašice Lukavca su pružile u trećem setu, međutim i on odlazi na stranu gošći iz Gračanice rezultatom 18:25.

Narednu utakmicu Lukavac ponovno igra na domaćem terenu, a u goste im stiže ekipa kalesijske Bosne.

ŽOK Lukavac: Salihović, Kunosić, Čorhodžić, Mujić, Moranjačkić, Akeljić,  Mujačić, Mujčinović, Malović, Šarić, Hsanović.

Trener: Natmir Buljubašić.

ŽOK Gračanica Fortex: Jukan, Mulasmajić, Hodžić, Mešić, Letić, Merzić, Mikić, Mulaibrahimović, Kovačević, Džafić, Imširović, Hasanbašić.

Trener: Moćić Dragan.