KK Lukavac slavio na krilima Ćosića i Islamovića

Večeras je u Sportskoj dvorani u Lukavcu u okviru 7. kola A1 košarkaške lige BiH odigran susret između KK Lukavac i KK Travnik Bosna Tours.

Sam početak utakmice pripao je gostima, koji na otvaranju utakmice dolaze do prednosti 2:8. Ipak, košarkaši Lukavca brzo su se pribrali, te do kraja prve četvrtine stižu rezultatski zaostatak, i prave preokret te prvi period rješavaju u svoju korist rezultatom 20:18.

U drugom periodu Lukavac nastavlja da podiže kvalitet igre, te prvi put prave dvocifrenu prednost nad ekipom Travnika. Ipak do kraja poluvremena ta se prednost smanjila, te na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 37:29.

kklukavac-travnik2

U trećoj četvrtini Lukavac je napravio i najveću prednost u ovoj utakmici 51:34, a rezultat prije posljednjeg perioda bio je 53:42. U posljednjem dijelu utakmice Lukavac je kontrolisao igru te dolazi do pobjede rezultatom 67:55.

Najefikasniji u ekipi Lukavca bio je Ćosić sa 18, te Islamović sa 17 poena. U ekipi Travnika Smajlović je ubacio 13 poena.