Večeras se u Lukavcu održava koncert sevdalinke i narodne pjesme “Lukavcu s ljubavlju”, a sve u sklopu obilježavanja “Dani Općine 2020”.
Postavlja se pitanje da li je sve po protokolu kao što je najavljeno u najavama događaja povodom obilježavanja dana opštine Lukavac.
U krugu ulice Branilaca Bosne, tačnije na šetalištu i u krugu obdaništa gdje se održava pomenuti koncert moglo se vidjeti da je većina građana bez maske, zaštitnih rukavica, propisane razdaljenosti i da se malo ko pridržava higjensko-epidemioloških propisanih mjera.
U vremenu trenutnom kakvom živimo, da li je ovo uopšte trebalo Lukavcu? Jer posljedice su veoma moguće, a kada se do toga dođe onda je već kasno.
Ako je jedan svjestki festival kao što je “Oktobarfest” u Njemačkoj odgođen, kome i zašto su trebali “Dani Općine 2020” i lukavački sajma turizma i ekologije “List” 2020?!