Mensur Đozić i Selma Sejdinović drugu godinu zaredom najbolji sportisti općine Lukavac

Sinoć je u Velikoj sali JU Centar za kulturu Lukavac održan izbor za najbolje sportiste općine Lukavac za 2018. godinu.

Priznanja su dodijeljena u svim kategorijama, odvojeno ekipni i pojedinačni sport, ali zajedno po kategorijama žene i muškarci, odnosno djevojčice i dječaci.

Najuspješniji sportista općine Lukavac proglašen je Mensur Đozić iz ORKKA, a najuspješnija sportistikinja općine Lukavac za 2018 god. proglašena je proglašena je Selma Sejdinović iz Judo Kluba Lukavac. Zanimljivo je i to da su Mensur i Selma i prošle godine također izabrani za najbolje sportiste općine Lukavac.

U kategoriji seniora (pojedinačno) 1. mjesto zauzeo je Hamza Čajić (ORKKA), a slijede ga Dženita Mahovkić (KBS Radnički, 2.mjesto), te Stefan Lazić (Judo klub, 3.mjesto).

Ostale dodijeljene nagrade su: Perspektivni sportisti

  1. Sinanović Maid (FK Radnički Lukavac)
  2. Šarić Asja (ŽOK Lukavac)
  3. Kovačević Ensar (KBS Radnički Lukavac)
  4. Softić Neira (KK Sensei Turija)
  5. Šabović Ramiz (PK Galeb)
  6. Kovačević Lejla (Judo klub)
  7. Redžić Benjamin (SKI klub)
  8. Iljazagić Hamza (7 Lukavac)
  9. Husić Benjamin (ORKKA)
  10. Atić Ena (KBS Master)

Za najboljeg trenera u protekloj godini izabran je Željko Zombra (ORKKA), a Zijad Sejdinović je najbolji sportski radnik. U katergoriji invalidski sport, ekipno, poredak je slijedeći: 1.SKISO Sinovi Bosne, 2. Udruženje paraplegičara, 3. SKIMN Sinovi Bosne Lukavac.

U kategoriji invalidski sport (pojedinačno) titulu najboljeg ponio je Ermin Jusufović (1.mjesto), a slijede ga Mensud Imamović i Elvir Mahmutović.

Ekipno pioniri: 1. Emir Hidanović (FK Radnički Lukavac), 2. Amra Bećirović (ŽOK Smeč), 3. Zerina Imamović (ŽOK Lukavac)

Ekipno kadeti: 1. Kasumović Nadir (RK Lukavac), 2. Okičić Aljo (FK Radnički Lukavac), 3. Ahmetašević Adna (ŽOK Lukavac)

Ekipno juniori: 1. Adnan Jašarević (FK Radnički Lukavac), 2. Lea Vjadinović (ŽOK Smeč), 3. Anisa Kunosić (ŽOK Lukavac)

Titulu najboljeg u seniroskoj konkurenciji, kategorija ekipno ponijela je Amra Džambić iz ŽOK Smeč Lukavac, a slijede je Nedim Dautović iz FK Radnički Lukavac i Anes Kuduzović iz RK Lukavac. Najbolji klub u ovoj kategoriji sportova je ŽOK SmečKK Radnički je na drugoj poziciji, a OK 7 Lukavac na trećoj,

U kategoriji individualni sport, u konkurenciji pionira, poredak je slijedeći: 1. Hodžić Amar (KK Sensei Turija), 2. Dalal Odobašić (Judo klub), 3. Giovanni Jerkovics (BK Radnički), 3. Haris Halilović (ORKKA)

Individualno kadeti: 1. Čajić Halima (ORKKA), 2. Anela Omerović (KBS Radnički), 3. Amar Tahić (Judo klub)

Individualno juniori: 1. Muradbašić Haris (ORKKA), 2. Ahmed Kasumović (Judo klub), 3. Dajan Ivanović (KBS Radnički)

U kategoriji individualni sportovi, u konkurenciji klubova prvo mejsto osvojio je KBS ORKKA LUkavac, na drugoj poziciji je Judo klub, a kao trećeplasirani je KBS Radnički Lukavac.

 

Kategorije
LUKAVACSPORT

POVEZANI ČLANCI