MNK Lukavac osvojio drugo mjesto na turniru u Tuzli (FOTO)

Proteklog vikenda u tuzlanskom Mejdanu, u organizaciji MNK Bosna Kompred održano je 3. Otvoreno prvenstvo Grada Tuzle u futsalu.

mnklukavactuzla (3)Na ovom turniru učešće su uzeli i MNK Lukavac, koji su na kraju zauzeli 2. mjesto u veoma jakoj konkurenciji.

Prvi krug Lukavčani su prošli bez borbe, budući da se ekipa Automatica nije pojavila. U ¼ finalu MNK Lukavac nakon boljeg izvođenja penala slavio je protiv ekipe Slastičarna Bosna rezultatom 5:4, a regularni tok utakmice završen je rezultatom 1:1.

U ½ finalu Lukavac je bio bolji od Federalnog prvoligaša ekipe Bosna Kompred iz Tuzle. Nakon odigranih 40 minuta rezultat je glasio 2:2, a strijelci za Lukavac su bili Maid Jaganjac i Eldar Junuzović. U „lutriji“ penala Lukavac je slavio rezultatom 6:5, te se plasirali u finale gdje ih je čekala ekipa KMF Ugljevik.

Ipak u finalnoj utakmici, hakleri iz Ugljevika bili su prejaki za Lukavčane, te su ostvarili visoku pobjedu rezultatom 6:1. Jedini strijelac za MNK “Lukavac” u finalnoj utakmici bio je Adel Alibašić.

Pobjedniku turnira ekipi KMF “Ugljevik” pripala je nagrada u iznosu od 3000 KM, dok je drugoplasirana ekipa MNK “Lukavac” osvojila 700 KM. Koliko je ekipa iz Ugljevika dominirala na turniru u Tuzli, pokazuje i to da su sve individualne nagrade pokupili upravo njihovi igrači.

mnklukavactuzla (2)

Pa je tako najboljim golmanom turnira proglašen Danijel Ružičić, najbolji igrač je Cvijetin Pavić, dok je najbolji strijelac turnira sa 8. postignutih golova Davor Arnautović, što je svakako veliki pokazatelj o kakvoj se zaista ekipi radi.

Ovom prilikom redakcija portala Zona047.ba želi da čestita malonogometašima iz Lukavca na novom uspjehu i osvojenom drugom mjestu, te im želi mnogo sreće u nastavku godine prije svega u stvaranju, registrovanju i pravljenju ekipe za takmičarski dio sezone 2017/2018 u Prvoj Futsal ligi Federacije BiH.

Mi se iskreno nadamo da će to ovi sjajni “ambasadori” Lukavca u što skorije vrijeme i realizovat, jer ovako nešto je zaista potrebno Lukavcu.