ORKKA Lukavac: Nastavljen kontinuitet vrhunskih sportskih rezultata

Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac nastavio je kontinuitet vrhunskih sportskih rezultata i u prvoj takmičarskoj polusezoni. U klubske vitrine u 2017 godini  do sada su stigle svjetska medalja, evropske medalje, državne medalje i internacionalne medalje, što
potvrđuje da se radi o jednom od najuspješnijih sportskih kolektiva u Bosni i Hercegovini posljednjih nekoliko godina.

Na svjetskom kupu za mlade, koji je krajem Juna i početkom Jula održan u Umagu (Hrvatska), na kojem je nastupilo preko 70 država iz cijeloga svijeta. Takmičari KBS ORKKA i ovoga puta bili su u samome vrhu među najelitnijim svjetskim takmičarima. Đozić Mensur se okitio svjetskom bronzom u kategoriji mlađih seniora -75 KG, dok je Muradbašić Haris zauzeo visoko 5 mjesto kadeti -70 KG, a Bećirević Belma je bila 7 kadetkinje -54 KG, u aktegorijama koje su brojale preko 70 takmičara.

Umag 1 Umag 3

U Februaru mjesecu, u Sofiji (Bugarska), naš najbolji svjetski kadet svih vremena i trenutno najbolji junior +76 KG Čajić Hamza, po treći put za redom je izborio finale evropskog prvenstva, te se okiti srebrom i titulom viceprvaka evrope juniori +76 KG. Muška kadetsko-juniorska ekipa Tuzlanskog kantona, za koju su nastupili takmičari KBS ORKKA, Muradbašić Haris i Čajić Hamza, te koju je sa klupe predvodio selektor muške juniorske reprezentacije BiH i glavni trener KBS ORKKA Željko Zombra, je osvojila 3 mjesto i bronzanu medalju na evropskom regionalnom prvenstvu koje se početkom Juna održalo u Prištini (Kosovo).

SOFIJA

Na jednom od najjačih karate turnira u Evropi, Grand prix Croatia 2017, koje se u Januaru održalo u Samoboru (Hrvatska), osvajač bronzane medalje bio je Đozić Mensur, borbe mlađi seniori -67 KG. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac u prvom dijelu godine osvojio je čak 10 državnih medalja, na dječijem i seniorskom državnom prvenstvu. Klub je osvojio dvije titule prvaka BiH, jednu titulu viceprvaka BiH i 7 bronzanih medalja. Prvaci BiH su:

dryavno seniorsko 2017 drzavno djeca

Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac ima reprezentativce BiH u svim uzrasnim skupinama, pioniri, kadeti, juniori, U-21 i seniori. Glavni trener kluba i selektor muške juniorske reprezentacije BiH, Željko Zombra, na trenerskom seminaru u sklopu svjetskog kupa za mlade u Umagu, položio je svjetsku trenersku licencu WKF svjetske karate