Prva Futsal liga FBIH: Lukavčani deklasirali Banoviće za novu pobjedu (VIDEO) + (FOTO)

U 2.kolu Prve Futsal lige FBIH sinoć su u Sportskoj dvorani u Lukavcu snage odmjerili domaći MNK Lukavac i MNK Banovići, a na kraju ubjedljivu pobjedu upisala je ekipa Lukavca od 6:1.

Sjajna igra izabranika Edina Muratovića vidjena je od samog početka utakmice, a već do poluvremena domaći su imali prednost od 2:0. Prvo je u 6 min. nakon sjajne akcije pogodio Hodžić za 1:0, da bi u 13 min. susret kapiten Vuković topovskim udarcem savladao gostujućeg vratara za 2:0. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku još bolja igra lukavčana koji su bukvalno razmontirali i doslovce deklasirali protivnika. Na 3:0 povisio je ponovo Vuković, a igrao se 21 min. susreta. Odmah u narednom napadu, u 22 min. meča gosti preko Kovačevića smanjuju na 3:1.

Do kraja susreta još tri pogodka za našu ekipu. U 24 min. Hasanović povećava na 4:1, Kasumović u 26 min. pogadja za 5:1, dok konačnih 6:1 u korist našeg tima postavlja Bektić.

Za MNK Lukavac su nastupili: Smajić, Halilović, Vuković, Salkić, Kasumović, Bašić, Mujić, Isić, Bektić, Junuzović, Alić, Hodžić, Saburović i Hasanović.

Šef stručnog štaba: Edin Muratović

Iz MNK Lukavac zahvaljuju se navijačima i svima prisutnima na sinićnjoj podršci, te se nadaju da će u budućnosti na tribinama biti još veća masa ljudi koji će podržavati njihov klub.

U narednom 3.kolu ekipa MNK Lukavca gostuje u Brijesnici kod ekipe FC Lilium.