Sedmica pobjedom nad Ilijašem stigla na korak do Premijer lige (FOTO + VIDEO)

Odbojkaški klub 7 Lukavac nastavlja put prema Premijer ligi BiH. Večeras u okviru 19. kola Superlige FBiH savladali su ekipu Ilijaša rezultatom 3:2.

Odbojkaši Sedmice u prvom setu pružili su veoma dobru partiju, te ga rješavaju u svoju korist rezultatom 25:20. U drugom setu dolazi do velikog pada u igri, što iskorištavaju gosti iz Ilijaša osvajaju set rezultatom 25:11.

U trećem setu gledali smo veliku borbu, gosti iz Ilijaša vodili su veći dio seta, međutim Sedmica stiže do izjednačenja, a zatim i preokreta te dobijaju set rezultatom 25:23.

Nakon osvojenog seta, i osiguranog boda, Lukavčani se ponovo opuštaju, što gosti iskorištavaju i osvajaju set rezultatom 25:20.

U odlučujućem petom setu, Sedmica je povela na otvaranju meča, te nije dopustila gostima iz Ilijaša da dođu do preokreta, te osvajaju peti set rezultatom 15:13, za veliku pobjedu.

Sa osvojena dva boda iz ove utakmice, Sedmica je ekipi Ilijaša pobjegla na četiri boda prednosti, te imaju otvoren put prema Premijer ligi BiH.

OK 7 Lukavac: Osmanović, Salihović, Čorbić, Sakić, Salkić, Hadžić, Bećirović, Imamović, Brigić, Gopo, Šiljegović.

Trener: Alen Džambić

OK Ilijaš: Barić, Kovačević, Kadrić, Ibišević, Fejzović, Kleso, Čamdžić, Kadrić, Hasečić, Bezdrob, Dervišević, Kazić.

Trener: Zdravko Barić.