Borac potopio Željezničar za finale kupa opštine Lukavac (FOTO/VIDEO)

Danas su se u drugom 1/2 finalnom susretu Opštinskog KUP takmičenja u Tabacima sastali domaći “Borac” i ekipa “Željezničara” iz Dobošnica. Pobjednik je na kraju bio domaći “Borac” koji je deklasirao “Željezničar” sa ubjedljivih 4:1.

Od samog početka domaćini su krenuli ofanzivno ka golu Željezničara u naumu da što prije postignu pogodak. U tom naumu su uspjeli već u 22 min. susreta kada Emir Begić postiže sjajan gol sa nekih dvadesetak metara iz slobodnog udarca za 1:0.

U istom ritmu ekipa iz Tabaka nastavila je i u nastavku meča, pa je u 34 min. stigla i do vodstva od 2:0. Strijelac gola bio je Eldin Suljić

Sa rezultatom od 2:0 u korist domaćih otišlo se na odmor. U nastavku meča ista slika, isto ostojanje. Domaćini i dalje, željini dokazivanja jurišaju i atakuju na gol Željezničara.

Incijativa domaćina urodila je plodom u 56 min. susreta, kada Elmin Mehmedović postiže gol za 3:0. Već tada je bilo jasno da će ekipa Borca biti drugi finalist ovog takmičenja.

U 76 min. susreta potpuni debakl gostiju iz Dobošnice. Gostujući odbrambeni igrač skrivio je najstrožiju kaznu, a siguran realizator jedanesterca za domaće bio je Muhamed Sejmenović.

Gosti su kraj meča dočekali sa igračem manje jer je prije vremena pod tuš morao Edo Imširović, koji je zbog dva žuta kartona isključen sa utakmice.

Uprkos tome gosti su uspjeli ublažiti težak poraz. U 81 min. susreta iskusni Elvir Sakić iz slobodnog udarca postiže lijep gol za 4:1, te postavlja konačan rezultat ovog meča.

Tako je se ekipa “Borca” iz Tabaka pridružila nogometašima “Rudara” iz Zagorja u finalnom susretu, koji će se igrati na stadionu “Jošik” u Lukavcu, a termin utakmice biti će poznat nakadno.