Druga liga FBiH: Radnički i Svatovac upisali pobjede, Prokosovići deklasirani u Donjoj Mahali

Jučer su na rasporedu bile utakmice 8.kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever. Ekipe sa naše opštine, Svatovac iz Poljica i Radnički iz Lukavca upisali su pobjede, dok je ekipa Prokosovića teško poražena u Donjoj Mahali.

Ekipa lukavačkog Radničkog u 8.kolu gostovala je kod ekipe Mramora i na kraju sasvim zasluženo slavila ubjediljivu pobjedu od 0:3. Radnički je pitanje pobjednika rješio već u prvom poluvremenu, kada su golovima Murselovića i Halilagića stekli prednost od 0:2, u nastavku meča fudbaleri sa “Jošika” utakmicu su priveli mirno i sa još jednim pogodkom Junuzovića slavili sigurnu pobjedu od 0:3. Radnički u narednom kolu u opštinskom derbju dočekuje ekipu “Svatovca” iz Poljica.

Nogometaši Prokosovića u ovom kolu gostovali u Donjoj Mahali kod ekipe Dinama i nisu se dobro proveli. Slavio je Dinamo sa nevjerovatnih 6:0. Već nakon prvog poluvremena domaći igrači imali su prednost od 2:0, golovima iskusnog Turbića. U drugom dijelu utakmice nastavljena je golijada domaćih sa još četiri gola. Buljubašić sa tri gola i Filipović dokrajčili su Prokosoviće za konačnih 6:0. Bio je to najteži poraz ekipe iz Prokosovića otkako se takmiči u Drugoj ligi FBiH. U narednom kolu fudbaleri iz Prokosovića na svom terenu dočekuju fenjeraša iz Tojšića, ekipu “Sloge”.

Svatovac iz Poljica na svom terenu dočekao je “Bosnu” iz Kalesije i bez većih problema upisao pobjedu. Nakon prvog poluvremena domaći su imali prednost od 2:0 golovima Hrbata i Kukića. Do kraja susreta rezultat se nije mjenjao, te je tako Svatovac upisao novu vrijednu pobjedu. Kao što smo već rekli Svatovac u narednom kolu gostuje u Lukavcu, kod ekipe “Radničkog”.