Državno prvenstvo u karateu: Takmičari ORKKA Lukavac osvojili sedam medalja

U subotu, 29.04.2017 god. u gradskoj sportskoj dvorani na Palama održano je državno prvenstvo u karateu za djecu do 13 godina starosti. Na ovom prvenstvu učesće je uzelo 772 takmičara iz 99 karate klubova iz cijele Bosne i Hercegovine.

Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre i Mensura Đozića, predstavilo je 10 mladih takmičara koji su ostvarili izuzetan uspjeh osvojivši sedam medalja. Jedna je bila zlatnog sjaja, jedna srebrena i pet bronzanih medalja, te na taj način najavili svijetlu budućnost najtrofejnijeg lukavačkog sportskog kolektiva, uspješno koračajući stopama svojih starijih kolega.

Zlatnu medalju i titulu prvaka BiH osvojio je Halilovic Emir, borbe 10 godina -30 KG.

Srebrenu medalju i titulu viceprvakinje BiH osvojila je Hadžihrustić Tea, borbe 10 godina +40 KG.

Bronzana odličja osvojili su:

Halilović Amra, borbe 10 godina -30 KG

Alimanović Aldin, borbe 11 godina -45 KG

Kuduzović Belma, borbe 13 godina -37 KG

Fajić Emina, borbe 12 godina -45 KG

Halilović Haris, borbe 12 godina -42 KG

Zapažene nastupe zabilježili su i Kunosić Džana, Husić Benjamin i Đozić Emrah. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac u generalnom plasmanu plasirao se na odlično 13 mjesto od 99 klubova.

Bitno je spomenuti da je ovo prvo ujedinjeno dječije državno prvenstvo od ujedinjenja karate sporta u BiH prošle godine.