Fudbalski klub Prokosovići danas je u Modracu odigrao drugu test utakmicu u sklopu priprema za proljetni dio Druge Federalne lige – grupa Sjever, a za protivnika imali su ekipu Orahovica 74 i slavili sasvim zasluženu pobjedu rezultatom od 3:0.

Prokosovići u vodstvo u vodstvo od 1:0 dolaze u 28. minuti, nakon gužve u šesnaestercu gostiju najbolje se snalazi Halilagić i pogađa mrežu gola Orahovice, ispostavit će se i za rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme počinje ofanzivom Prokosovića, koju krunišu u 50. minutu susreta. Novajlije u redovim Prokosovića Numanović i Demirović su dobro kombinovali, te Numanović pogodkom za 2:0 završava lijepu akciju.

U 75. minuti postavljen je konačan rezultat, na 3:0 povisio je Ahmetović, nakon lijepe asistencije danas najboljeg pojedinca Numanovića.