Fudbalski klub Radnički Lukavac danas je odigrao prvu utakmicu u sklopu priprema za nastavak sezone u 1. Ligi FBiH. Izabranici Milenka Bošnjakovića, u Etno selu Stanišić, savladali su rezultatom 2:1 ekipu Podrinja iz Janje.

radnicki-janja (38)

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo mnogo prilika, početkom drugog dijela Radnički dolazi u vodstvo, a strijelac je Salihović iz slobodnog udarca.

U 62. minuti, Podrinje dolazi do izjednačenja, Pavić je presjekao dodavanje Kasumovića i sa 30 metara lob udarcem pogađa gol Šabića.

radnicki-janja (42)

Konačan rezultat postavlja Salihović, svojim drugim pogodkom u 69. minuti, a prethodno je Kuduzović oduzeo loptu odbrani Podrinja i uposlio Salihovića koji rutinski pogađa za 2:1.

ELBIS ŠABIĆ NOVO IME U EKIPI RADNIČKOG

radnicki-janja (41)

Elbis Šabić doskorašnji golman ekipe Goražda, u ovoj sezoni će braniti boje Radničkog iz Lukavca. Ovaj 34 – godišnjak u dosadašnjoj karijeri nastupao je za ekipe Bosna Visoko, Iskra Bugojno, Bratstvo Gračanica, Rudar Kakanj, Mladost Doboj-Kakanj.

Svoj prvi nastup za ekipu Radničkog, Šabić je imao u današnjoj utakmici, a trener Bošnjaković pružio mu je šansu u drugom poluvremenu.