Prokosovići u derbiju deklasirali Svatovac (FOTO)

Fudbaleri Prokosovića u komšijskom derbiju, pred oko 900 gledalaca, u okviru 20. kola 2. Lige FBiH – Sjever deklasirali su ekipu Svatovca rezultatom 4:0.

Prokosovići u vodstvo dolaze već u 7. minuti, prizemnim udarcem sa 25 metara Demirović pogađa gol Beganovića. Najljepši momenat na ovom meču vidjeli smo u 40. minuti, Memić je ubacio sa desne strane a Salkić volej udarcem postiže gol za povećanje vodstva, i rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena nova lopta u mreži Svatovca. Demirović je šutirao iz slobodnog udarca, Beganović kratko odbio a Bjelić je najbrži i loptu šalje  u mrežu Svatovca. Konačan rezultat u 71. minuti postavlja rezervista Ahmetović.

Najbolju priliku za Svatovac imao je Hodžić, pred sam kraj meča, al njegov šut glavom odlazi pored gola.

Ovom pobjedom Prokosovići su skočili na 5. poziciju sa 29 bodova, dok je Svatovac 11. sa 22 boda.

NK Prokosovići: Aljukić, Salkić, Iljazagić, Haličević, Bjelić, Memić, Halilović, Hasić, Demirović, Numanović, Glibanović.

NK Svatovac Poljice: Beganović, Mujkić, Vuković, Junuzović, Nukić, Imamović, Čehajić, Bektić, Nurić, Mujagić, Derdemez.