Težak poraz košarkaša Lukavca od Gradine

Košarkaši Lukavca doživjeli su težak poraz na otvaranju proljetnog dijela A1 Lige, a bolji od Lukavca bili su košarkaši Gradine iz Srebrenika rezultatom 58:90.

Ipak ¼ Lukavac rješava u svoju korist rezultatom 24:17. Do poluvremena košarkaši iz Srebrenika, prave preokret te se na odmor odlazi pri rezultatu 36:38.

U nastavku susreta do izražaja je došla širina klupe gostujuće ekipe, te ¾ rješavaju rezultatom 15:28. U posljednjoj dionici dolazi do potpunog raspada u igri Lukavca, te za 10 minuta uspijevaju postići samo 7 poena, naspram 24 gostujuće ekipe, za konačan rezultat 58:90.

Najefikasniji u redovima Lukavca bio je Ćosić koji je postigao 31 poen, dok je u gostujućoj ekipi najefikasniji bio Tanasilović sa 20 i Golijanin sa 19 poena.

U narednom kolu Lukavac je slobodan, a onda 04.02. dočekuje OKK Čelik koji je večeras poražen od Vogošće rezultatom 120:47.